Slováci prehrávajú na Nemeckom pohári so Švajčiarskom, nakoniec vyhrali 2:1

13.11.2011 Celý región

MNÍCHOV 13. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia prehráva po druhej tretine vo svojom treťom vystúpení na Nemeckom pohári v Mníchove s výberom Švajčiarska 0:1. Švajčiari boli v úvodnej časti aktívnejší a svoju snahu korunovali v 12. min gólom Pestoniho. Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka v I. tretine nevyužili dve presilovky, sami sa dvakrát dokázali ubrániť početnej výhode súpera. V druhej časti sa nepodarilo skórovať ani jednému zo súperov, aj keď šancí si vytvorili obe mužstvá niekoľko. Brankári sa nemohli sťažovať na nedostatok práce, gól však neinkasovali.

Slováci sa už pred nedeľňajšími súbojmi stali celkovými víťazmi Nemeckého pohára 2011.

Nemecký pohár v hokeji v Mníchove - nedeľa:

Slovensko - Švajčiarsko 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Góly: 44. Marcel Hossa (J. Mikúš), 50. L. Hudáček (M. Hovorka, Michel Miklík) - 12. Pestoni (Chiesa)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bauer, Jablukov - Hurtik, Iwert (všetci Nem.)

Slovensko: Hamerlík - Sersen, Graňák, Baranka, Starosta, V. Mihálik, Kudroč, P. Mikuš - Bartovič, Kukumberg, M. Bakoš - Tybor, J. Mikúš, Marcel Hossa - Michel Miklík, Bližňák, Marcel Haščák - L. Hudáček, Dej, Lušňák - M. Hovorka
Švajčiarsko: Manzato (15. Berra) - Chiesa, Von Gunten, Ramholt, Grossmann, Loeffel, Wellinger - Bodenmann, Pestoni, Monnet - B. Plüss, A. Bykov, Sprunger - Rubin, Trachsler, Wieser - Walker, Berger, Brunner - Suri, Schnyder